Koncerty

Musica Oeconomica Pragensis míří do Plzně!

V sobotu 27. května od 18:00 budeme zpívat v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM, z.s., Kaznějovská 51, Plzeň 1 - Lochotín, na závěr Evropského dne sousedů. 
Zde je více informací (jsme v ohnisku 4. Sousedský jarmark aneb srdcem pro druhé):http://www.evropskydensousedu.cz/program/ohniska.html

Koncertujeme v Boskovicích!

Milí příznivci sboru Musica Oeconomica Pragensis!


Budeme pro vás koncertovat i na Moravě, konkrétně v krásném městečku Boskovice.
V sobotu 3. června 2017 od 18:00 budeme mít společný koncert s boskovickými sbory v místním Evangelickém kostele (Hybešova 9). V neděli 4. června ráno po mši si zazpíváme i v kostele sv. Jakuba na Masarykově náměstí.


Jste srdečně vítáni!

Přichází jaro a zároveň s ním termíny našich koncertů!

Milí příznivci pěveckého sboru Musica Oeconomica Pragensis!

Připravujeme pro vás program našeho tradičního letního koncertu. Koncert se bude konat dne 19. června 2017 od 19:30 v kostele Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech, Korunní 1440/60, Praha 2.

Ve dnech 2. - 4. června 2017 budeme koncertovat v Boskovicích! O konkrétních datech a místech našich koncertů vás budeme informovat.

Na oba koncerty jste srdečně zváni.

Adventní koncert pro Tichý svět

Nestíháte náš Předvánoční koncert? Můžete si nás poslechnout hned týden poté na Adventním koncertu pro Tichý svět.
Těšíme se na vás!


Blíží se Předvánoční koncert!

Milí příznivci pěveckého sboru Musica Oeconomica Pragensis!

 

Srdečně vás zveme na náš Předvánoční koncert, který se bude konat 12. prosince od 19:30 v aule Arcibiskupského gymnázia (přímo u stanice metra Nám. Míru). V pestrém programu zazní evropské koledy a díla M. Haydna, A. Dvořáka nebo F. Guerrera.

 

Vstupné dobrovolné

 

Více informací na FB akce: https://www.facebook.com/events/1604324503210198/

 

Budeme se na vás těšit!Letní koncert se blíží, přijďte nás podpořit!

Pokud sledujete naše webové stránky či profil na Facebooku, jistě jste zaregistrovali, že se kvapem blíží letní koncert, na kterém se rozloučíme (alespoň co se pražského publika týče) s koncertní sezónou 2014/2015. Připomínáme jen, že akce proběhne od 19:30 v kostele sv. Václava na Zderaze (Resslova 300/6). Těšíme se na vás :)

Nekonvenční žižkovský podzim 2012

Pěvecký sbor Musica Oeconomica Pragensis se pod vedením Kryštofa Spirita zúčastnil již 16. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Nekonvenční žižkovský podzim s mottem „Mezi zbraněmi Múzy mlčí“. Zakladatelem a uměleckým garantem festivalu je violoncellista doc. Jiří Hošek, který poslední ročník svého festivalu věnoval in memoriam Václavu Havlovi. Festival sestával celkově ze šestnácti dramaturgicky různorodých koncertů a sbor VŠE vystoupil na závěrečném koncertu festivalu, který byl uspořádán 15. listopadu 2012 ku příležitosti blížícího se státního svátku a nesl název podle jedné z prováděných skladeb „Little Jazz Mass“. Koncert proběhl v kapli Bratrské jednoty baptistů v Praze 3 na Vinohradech.

 Musica Oeconomica Pragensis se představila se zajímavým a pestrým programem. V úvodu koncertu zazněly skladby Arvo Pärta Da Pacem Domine a Bogorodice děvo následované zhudebněnou modlitbou Otče náš z pera ruského skladatele Igora Stravinského. Sbor poté zazpíval skladby, se kterými vystoupil na soutěži Sing´n Joy Vienna ve Vídni – Surrexit Christus, Benedicamus a Credo z cyklu Gloria Patri autora Urmase Sisaska. Následovala Missa Evy Pavelkové a svěží skladba Laudate Knuta Nystedta. Před přestávkou ještě zazněl výběr z Requiem Zdeňka Lukáše – Dies irae, Hostias a Sanctus. Druhá část koncertu byla věnována hudbě populární. Sbor VŠE zazpíval několik amerických spirituálu a gospelů – Rock a my soul, How can I keep from singing, Down to the river to pray, I´m a rollin´ a Worthy to be praised! s doprovodem klavíru Jakuba Dvořáčka. Závěrem a vrcholem celého koncertu byla jazzová mše britského skladatele Boba Chilcotta A Little Jazz Mass, při které sbor doprovodilo jazzové trio ve složení Jakub Dvořáček (klavír), Petr Tichý (kontrabas) a Jan Linhart (bicí). Koncert se tak stal důstojnou tečkou za 16. ročníkem žižkovského festivalu.

Veronika Hoppová

Syndikovat obsah