Musica Oeconomica Pragensis už se chystá na novou sezónu

Po výživném letním semestru akademického roku 2017/2018, kdy jsme zpívali na společném koncertu se sborem Sborissimo v Písku a koncertovali na zámku ve Štěkni  jsme sezónu uzavřeli tradičním pražským koncertem a o prázdninách nabrali potřebné síly. 
V nové sezóně chystáme především společný koncert se sborem z Jihoafrické republiky Eastern Cape Children's Choir (http://www.eccchoir.co.za/), který se uskuteční v pátek dne 5. října 2018 od 19:30 v Kostele sv. Václava na Zderaze. 
První zkouška proběhne v pondělí dne 17. září 2018 od 18:30, a to na VŠE v zasedačce Fakulty mezinárodních vztahů, nová budova, II.patro, 244. Další zkoušky pak proběhnou každé pondělí od 18:30 ve Staré budově VŠE v místnosti 335 SB. Budeme se těšit na nové tváře:-)


Úspěch Musica Oeconomica Pragensis ve Vlachově Březí

Pěvecký sbor Vysoké školy ekonomické Musica Oeconomica Pragensis se ve dnech 14. a 15. 10. 2017 úspěšně zúčastnil Mezinárodního sborového festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí. Ze soutěžní přehlídky si vedle cen za nejlepší provedení lidové písně a vynikající sbormistrovskou práci přivezl také hlavní cenu za absolutního vítěze festivalu.


Odborná porota vybírala vítěze z pěti sborů, které se zúčastnily soutěžní přehlídky. Musica Oeconomica Pragensis si nakonec odvezla 3 z 5 udělených cen, včetně Hlavní ceny prof. Václava Matouška za absolutního vítěze soutěžní přehlídky. Dílčí cenu za nejlepší provedení lidové písně získal sbor za skladbu V horném konci svíťá. Za vynikající sbormistrovskou práci byla oceněna Martina Spiritová, která sbor společně s manželem Kryštofem Spiritem vede.

V rámci festivalu se také konaly hudební workshopy, kde měly sbory možnost společně nacvičit sborové skladby, např. Sbor Židů z opery Nabucco, Květiny bílé po cestě z opery Rusalka nebo Jesus bleibet meine Freude od J. S. Bacha. Tyto a další písně poté zazněly na závěrečném koncertu s orchestrem. Průběh a fotografie z celého festivalu naleznete na facebookových stránkách sboru nebo na www.sbormop.cz.

www.facebook.cz/sbormop

Musica Oeconomica Pragensis jede do Vlachova Březí

Musica Oeconomica Pragensis se zúčastní Mezinárodního sborového festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí. 
Zpívat budeme:
- na soutežní přehlídce v sobotu 14. října od 14:00 ve Velkém sále Panského pivovaru ve Vlachově Březí, 
- lidové písně v sobotu 14. října od 19:00 pravděpodobně v Prachaticích (místo je v jednání)
- na společném závěrečném koncertu v neděli 15. října od 15:00 ve Sportovní hale ZŠ PJB ve Vlachově Březí.
Více informací: http://www.vlachovobrezi.cz/sport-kultura/mezinarodni-sborovy-festival/

Přijeďťe se na nás podívat a držte nám v soutěži palce;)

počítadlo.abz.cz

Přidejte se k nám, náš nábor nekončí

Pro ty, co se k nám chtějí hned přidat, 6.-8. října budeme mít soustředění na Točné a pak další pondělní zkoušky budou probíhat od 23. října, vždy od 18:30 v SB 411 na VŠE. Pro více informací nám neváhejte napsat zprávu na Fb (www.facebook.com/sbormop).

Čtyři kroky do nového světa

Velmi si vážíme toho, že máme možnost spolupracovat s jedním z nejprestižnějších českých orchestrů a to hned na čtyřech koncertech v rámci krásného projektu Čtyři kroky do nového světa!

V cyklu pro školáky (2. stupeň ZŠ) a středoškoláky jsou koncerty: 
  • ve středu 4. října v 10:00, 
  • ve čtvrtek 5. října v 10:00, 
  • v pátek 6. října v 10:00 

Pokud nejste školáci, můžete se zajít podívat na Večerní čtyři kroky v pátek 6. října v 19:30
 
Více na webových stránkách České filharmonie nebo na FB události

počítadlo.abz.cz

Nábor nových členů - zpívejte s námi!

Milí příznivci Musica Oeconomica Pragensis, 

rozšiřujeme své řady, zpívejte s námi!

Předchozí zkušenost ve sboru je sice vítána, ale není podmínkou. Hlavní je být muzikální a mít chuť tvořit krásnou hudbu. 

Zkoušíme každé pondělí od 18:30 ve Staré budově VŠE. 

První zkouška je už 11. září v SB 411!
Těšíme se na vás!


Musica Oeconomica Pragensis se už chystá na 17. sezónu

V letním semestru 2016/2017 jsme mimo hlavní město koncertovali v Plzni a v Boskovicích. V Plzni jsme se zúčastnili třetího ročníku festivalu Plzeňský rozhlas zpívá a večer jsme měli koncert v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM. V Boskovicích jsme měli dva koncerty, jeden klasický večerní a druhý nedělní po mši. Sezónu jsme ukončili červnovým koncertem v Kostele Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech.


Sice jsou ještě prázdniny, ale na další akademický rok se již pilně připravujeme. V rámci festivalu Festa Academica budeme 17. listopadu zpívat se symfonickým orchestrem Te Deum od Antonína Dvořáka. Dále už pracujeme na pozvání sboru z Jihoafrické republiky a dalším zájezdu na Moravu. A protože se nám na Moravě moc líbí, na jaře si uděláme další výlet do Boskovic a vezmeme to i přes Slezsko.

Podrobné informace o chystaných akcích jsou sledujte zde nebo na Facebookové stránce www.facebook.cz/sbormop.


Plzeňský rozhlas zpívá

Už za týden nás budete mít možnost slyšet přímo v éteru Plzeňského rozhlasu. Pokud nemůžete dojet do Plzně, poslechněte si nás např. zde: http://prehravac.rozhlas.cz/plzen. A pokud byste zmeškali vysílání, přijeďte na závěr Evropského dne sousedů, kde budeme vystupovat společně se sborem KOST.

Těšíme se na vás!


Musica Oeconomica Pragensis míří do Plzně!

V sobotu 27. května od 18:00 budeme zpívat v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM, z.s., Kaznějovská 51, Plzeň 1 - Lochotín, na závěr Evropského dne sousedů. 
Zde je více informací (jsme v ohnisku 4. Sousedský jarmark aneb srdcem pro druhé):http://www.evropskydensousedu.cz/program/ohniska.html

Letní koncert

Konečně máme i plakát na náš letní koncert! Zde se můžete pokochat. Pokud byste chtěli stáhnout ve větším rozlišení a třeba sdílet (za což budeme moc rádi), je tu odkaz na plakát ve větším rozlišení.

Na viděnou na koncertě!
Budeme se těšit.


Odkaz na plakát:


Syndikovat obsah